Środki z UE na szubienicę

W tym tygodniu podpisałem umowę na kolejny projekt dofinansowany ze środków UE tj. “Odtworzenie zabytkowej szubienicy w Złotoryi jako atrakcji turystycznej Pogórza Kaczawskiego”.

Uspokajam – nie będziemy odbudowywać całej szubienicy, wyeksponujemy tylko jej fundament i zagospodarujemy miejsce wokół oraz ułatwimy dostęp do niej.

Czytaj dalej

Najlepszy w Złotoryi

Urząd Miejski ufundował 1000 biletów dla młodzieży na film Najlepszy.

“-Ten film może mieć lepszą wymowę niż kilka programów profilaktycznych. Jeśli obejrzy go tysiąc młodych ludzi, to z pewnością w tej grupie będą tacy, do których mocno przemówi – uważa burmistrz Robert Pawłowski, który podkreśla, że profilaktyka antyalkoholowa czy antynarkotykowa wśród młodzieży to „oczko w głowie” dla obecnych władz miejskich.”

Czytaj dalej

Kant Kantem Kanta

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Immanuel Kant prowadził bardzo regularny tryb życia. Jest taka anegdota, że gdy wychodził codziennie o godzinie piątej po południu na spacer, to zegarmistrz (mam trochę wątpliwości, czy to aby na pewno „zegarmistrz”) ustawiał na tej podstawie zegar na wieży w Królewcu. Szkopuł w tym, że Kant wychodził z domu właśnie na podstawie wskazań zegara.

Czytaj dalej