Nowy chodnik przy Kolejowej

Trzy lata temu powołaliśmy do życia stałą ekipę remontową. Właśnie do takich zadań, jak to – przebudowa chodników na krótkim odcinku. Nie tylko zostanie przebudowany chodnik, który zyska nową nawierzchnię z kostki, ale powiększy się liczba miejsc parkingowych, a także zostanie przebudowane przejście dla pieszych. Zostanie wyniesione, tworząc próg zwalniający.

Basen ciągle żywy

Dwa niewybredne ataki: ze strony Starosty i Radnej Sejmiku w sprawie budowy basenu w Złotoryi doczekały się mojej odpowiedzi.

Uważam, że granie basenem jest po prostu nieuczciwe. Było już zbieranie podpisów i przedwyborcze opowiadanie bajek. Jako mieszkańcy Złotoryi zasługujemy chyba na poważne, nieprzedmiotowe traktowanie.

Cały materiał do obejrzenia…

TBS wraca do Złotoryi

Po dwóch latach usilnych starań rusza wreszcie budowa budynku mieszkalnego w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Niezmiernie dużo formalności i załatwiania. Trzy nierozstrzygnięte przetargi. Ale wreszcie, po 18 latach rusza druga w Złotoryi inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Ostatnia inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego jesteśmy udziałowcem, to jedna z najpiękniejszych kamienic w Złotoryi przy ul. Lotników Polskich. Remont i adaptacja budynku nastąpiła jeszcze za kadencji Burmistrza Jerzego Kluza.

Czytaj dalej

Linie kolejowe w dorzeczu Kaczawy – Wojcieszów

7 czerwca 2017 r. w Sejmie Rzeczypospolietej Polskiej zebrał się Dolnośląski Zespół Parlamentarny oraz Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny.
Tematem posiedzenia była modernizacja linii kolejowych w województwie dolnośląskim przez PKP Intercity S.A. i PKP PLK w latach 2017 – 2020 w tym sprawa remontu linii kolejowej Wojcieszów – Marciszów oraz rewitalizacja połączenia kolejowego z Legnicy do Jeleniej Góry przez Złotoryję, Lwówek Śląski i Wleń.
Złotoryję reprezentowałem osobiście, natomiast powiat lwówecki był reprezentowany przez Starostę Marcina Fludra oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Daniela Koko. Koleje Dolnośląskie reprezentował Wiceprezes Piotr Malepszak.08

Kto odnosi w życiu sukces?

Obraz może zawierać: niebo, tekst i na zewnątrz

Tematu reaktywacji kolei ciąg dalszy.
Nie sądziłem, że sprawa ta wywoła taką dyskusję. Z jednej strony to dobrze. Źle, że niektóre osoby ponosi emocja. Szkoda też, że próbuje się zawężać tok myślowy, nie patrzy się na kontekst reaktywacji kolei szerzej – jako kolejną szansę na rozwój naszego Miasta.

Czytaj dalej

Kolej wróci do Złotoryi?

Pociągi lepsze niż autostrada

“To mit, że każdy dziś ma samochód – podkreślał Robert Pawłowski. Reaktywacja linii zapewniłaby też szybkie połączenie kolejowe z Wrocławiem. – Dobrze byłoby uruchomić linię, zanim ruszy modernizacji autostrady A4 Wrocław-Legnica. Ta inwestycja grozi paraliżem transportowym Dolnego Śląska, zwłaszcza po otwarciu dróg ekspresowych S3 i S5. To mógłby być nasz argument przetargowy przy staraniach o środki – zauważył burmistrz Pawłowski, z czym zgodzili się inni uczestnicy spotkania.

Czytaj dalej