TBS wraca do Złotoryi

Po dwóch latach usilnych starań rusza wreszcie budowa budynku mieszkalnego w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Niezmiernie dużo formalności i załatwiania. Trzy nierozstrzygnięte przetargi. Ale wreszcie, po 18 latach rusza druga w Złotoryi inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Ostatnia inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego jesteśmy udziałowcem, to jedna z najpiękniejszych kamienic w Złotoryi przy ul. Lotników Polskich. Remont i adaptacja budynku nastąpiła jeszcze za kadencji Burmistrza Jerzego Kluza.

Czytaj dalej

Mieszkania komunalne

Złotoryja posiada jedną z bardziej archaicznych na Dolnym Śląsku strukturę mieszkań. 25% mieszkań na terenie miasta jest w zasobie komunalnym. Obecnie jest to prawie 1300 o łącznej powierzchni blisko 57 tys. metrów kwadratowych. Miasto do każdego metra kwadratowego dopłaca miesięcznie blisko 3 złote z budżetu. Czyli, co miesiąc zamiast remontować jedną ulicę, dopłacamy do mieszkań komunalnych.

Czytaj dalej

Świento prawda, tys prawda i…

Galeria

Ta galeria zawiera 11 zdjęć.

Ktoś, kto ma dużo czasu i równie wiele determinacji, jest w stanie zbudować alternatywną rzeczywistość, swoistego matrixa, w którym panują zupełnie inne reguły niż w świecie realnym. Jak mawiał ksiądz Józef Tischner: Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i … Czytaj dalej