
Po emisji nieszczęsnego programu o budynku socjalnym przy ul. Łąkowej obiecałem, że odniosę się do całej sytuacji. Trochę to trwało, ale temat jest z gatunku tych cięższych i należy podejść do niego z odpowiednim dystansem.
Czytaj dalejPo emisji nieszczęsnego programu o budynku socjalnym przy ul. Łąkowej obiecałem, że odniosę się do całej sytuacji. Trochę to trwało, ale temat jest z gatunku tych cięższych i należy podejść do niego z odpowiednim dystansem.
Czytaj dalejW Złotoryi brakuje mieszkań. Ponad dwieście podań o mieszkanie komunalne czeka w kolejce na rozpatrzenie, a potrzeby są znacznie większe, przecież wiele osób myśli o innym domu niż z zasobów miejskich.
Złotoryja posiada jedną z bardziej archaicznych na Dolnym Śląsku strukturę mieszkań. Około 20% mieszkań na terenie miasta jest obecnie w zasobie komunalnym. Dzisiaj to około 1200 lokali o łącznej powierzchni blisko 56 tys. metrów kwadratowych.
Po dwóch latach usilnych starań rusza wreszcie budowa budynku mieszkalnego w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Niezmiernie dużo formalności i załatwiania. Trzy nierozstrzygnięte przetargi. Ale wreszcie, po 18 latach rusza druga w Złotoryi inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Ostatnia inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego jesteśmy udziałowcem, to jedna z najpiękniejszych kamienic w Złotoryi przy ul. Lotników Polskich. Remont i adaptacja budynku nastąpiła jeszcze za kadencji Burmistrza Jerzego Kluza.
Złotoryja posiada jedną z bardziej archaicznych na Dolnym Śląsku strukturę mieszkań. 25% mieszkań na terenie miasta jest w zasobie komunalnym. Obecnie jest to prawie 1300 o łącznej powierzchni blisko 57 tys. metrów kwadratowych. Miasto do każdego metra kwadratowego dopłaca miesięcznie blisko 3 złote z budżetu. Czyli, co miesiąc zamiast remontować jedną ulicę, dopłacamy do mieszkań komunalnych.
Ta galeria zawiera 11 zdjęć.
Ktoś, kto ma dużo czasu i równie wiele determinacji, jest w stanie zbudować alternatywną rzeczywistość, swoistego matrixa, w którym panują zupełnie inne reguły niż w świecie realnym. Jak mawiał ksiądz Józef Tischner: Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i … Czytaj dalej