Temida

Mówi się, że sprawiedliwość jest ślepa. Jej wyobrażeniem jest Temida z zawiązanymi oczami i trzymająca w ręce wagę. To ona bezstronnie, bez bodźców zewnętrznych, które mogłyby wpłynąć, że jej sąd byłby nieobiektywny, ma rozstrzygnąć, czy wina jest, czy jej nie ma –  kto winien, a kto nie poniesie konsekwencji.

Czytaj dalej

Oskarżam lokalnego dziennikarza o szantaż

Nie chcę, żeby pisano o mnie pochwały. Chcę, żeby pisano rzetelnie.

Żarty się skończyły i moja cierpliwość również. Jeżeli ktoś uzależnia pisanie o mnie w sposób pozytywny od tego, czy zapłacę mu haracz, to jest nieuczciwe.

TV Regionalna.pl:

“Ta sprawa może odbić się szerokim echem nie tylko w regionie. Burmistrz Złotoryi Robert Pawłowski złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez jeden z legnickich portali internetowych. Samorządowiec zarzuca dziennikarzowi szantaż, polegający na zmuszaniu do finansowej współpracy z portalem, co ma znaleźć potwierdzenie w dowodach złożonych śledczym. Prokuratora Rejonowa sprawę traktuje poważnie, ale na tym etapie nie chce ujawniać jakichkolwiek szczegółów.”

Cały materiał…

Złotoryjskie kasyna

Jedną z pierwszych spraw, z jaką się zetknąłem na początku kadencji była eksmisja rodziny, gdzie ojciec ukrywając, że traci pieniądze w jednym ze złotoryjskich kasyn, nie płacił rachunków za mieszkanie.

Dopiero wtedy uzmysłowiłem sobie, jak poważny jest to problem. Do tej pory bowiem nie zwracałem uwagi na to, jak wielka jest skala tego zjawiska.

Czytaj dalej