Złotoryja na podium

Okazuje się, że nasze Miasto jest w ścisłej dolnośląskiej czołówce pod względem odsetka osób które się zaszczepiły pełną dawką. Stawce przewodzi Wrocław, gdzie 37,9% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Drugie miejsce przypada jak na razie Szczawnu-Zdrojowi z odsetkiem 35,6%. Na trzecim jest Złotoryja, gdzie 33,6% mieszkańców jest już po szczepieniu dwoma lub w przypadku szczepionki Johnson – jedną dawką.

Wprawdzie po piętach depczą nam gmina Kobierzyce i miasto Polanica-Zdrój po 33,3%, ale ten wynik wyróżnia nas na tle innych miejscowości Dolnego Śląska.

Czytaj dalej

Do Mieszkańców

Szanowni Złotoryjanie,

wszystko co nowe i nieznane może wzbudzać lęk. Na pewno każdy z nas odczuwa dzisiaj dyskomfort, ponieważ w nasze uporządkowane życie wkradł się niepokój. Ważne jednak, żeby w tych szczególnych okolicznościach zachować spokój i zdrowy rozsądek.

Covid-19 Wirus Koronawirusy - Darmowy obraz na Pixabay
Czytaj dalej

Mierzymy jakość powietrza

Od 13 marca mierzymy jakość powietrza w centrum naszego Miasta. Mamy niezależną i dość precyzyjną informację o czystości powietrza. W przeciwieństwie do stacji, koło SANEPIDu, gdzie odczyt jest raz na miesiąc, nasz pomiar jest aktualizowany co 10 minut. Analizując wykres dobowy, już dzisiaj możemy stwierdzić, że za jakość powietrza odpowiada w głównej mierze ogrzewanie konwencjonalne. W najbliższym czasie postaramy się zamontować jeszcze jeden miernik, prawdopodobnie przy Zespole Szkół Miejskich.