Kto odnosi w życiu sukces?

Obraz może zawierać: niebo, tekst i na zewnątrz

Tematu reaktywacji kolei ciąg dalszy.
Nie sądziłem, że sprawa ta wywoła taką dyskusję. Z jednej strony to dobrze. Źle, że niektóre osoby ponosi emocja. Szkoda też, że próbuje się zawężać tok myślowy, nie patrzy się na kontekst reaktywacji kolei szerzej – jako kolejną szansę na rozwój naszego Miasta.

Czytaj dalej

Kolej wróci do Złotoryi?

Pociągi lepsze niż autostrada

“To mit, że każdy dziś ma samochód – podkreślał Robert Pawłowski. Reaktywacja linii zapewniłaby też szybkie połączenie kolejowe z Wrocławiem. – Dobrze byłoby uruchomić linię, zanim ruszy modernizacji autostrady A4 Wrocław-Legnica. Ta inwestycja grozi paraliżem transportowym Dolnego Śląska, zwłaszcza po otwarciu dróg ekspresowych S3 i S5. To mógłby być nasz argument przetargowy przy staraniach o środki – zauważył burmistrz Pawłowski, z czym zgodzili się inni uczestnicy spotkania.

Czytaj dalej

III Dolnośląski Kongres Samorządowy

Na III Kongresie Samorządowym rozmawialiśmy również o reaktywacji linii kolejowej z Legnicy do Jeleniej Góry, przez Złotoryję, Lwówek Śląski, Wleń. To, co wydawało się jeszcze wczoraj niemożliwe, staje się z dnia na dzień coraz bardziej realne.
Dolny Śląsk jest regionem wielu prędkości, musimy zadbać, o regiony, które się słabiej rozwijają, żeby nie zwiększać dystansu dzielącego nas od Wrocławia.