Niech ten 2019 rok będzie szczęśliwy, pełen radości i pozytywnych myśli – naszemu Miastu przyniesie zgodę i pomyślność, a naszym przyjaciołom ze wszystkich stron Świata – spokój i spełnienie.

Szczęśliwi emeryci

Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów z Legnicy zorganizowało w mijającym już roku projekt “Przestrzeń dla aktywności Rad Seniorów[…]”. W spotkaniach i warsztatach uczestniczyli również złotoryjscy seniorzy. Na zakończenie projektu powstał raport. W badaniach ankietowych uczestniczyło 72 złotoryjan, 114 legniczan i 43 prochowiczan. Z niektórymi tezami, zwłaszcza dotyczącymi Złotoryi – warto się zapoznać.

Czytaj dalej

Złotoryjski Powstaniec Wielkopolski

To był prawdopodobnie 1984 rok. Razem z Robertem Grogulskim zostaliśmy lekko przymuszeni przez pana Henryka Pawłowskiego, który natenczas uczył nas przysposobienia obronnego, aby udokumentować fragment życia pana Andrzeja Fiksy – powstańca wielkopolskiego, który mieszkał z Złotoryi, zdaje się, że na ul. Wojska Polskiego.

Pan Andrzej miał wówczas 85 lat, lecz jego pamięć wydarzeń sprzed 65 lat nadal niezwykle świeża.

Czytaj dalej

Zdrowych, szczęśliwych, przepełnionych miłością i dobrymi myślami chwil przy wigilijnym stole, jak również w świąteczny i pozaświąteczny czas życzę i dziękuję zarazem za wszystkie przemiłe dowody pamięci.