W wspólnym działaniu jest moc

Przeczytasz w:1 min., 9 s.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ukazał się do konsultacji społecznych „Projekt aktualizacji Planu inwestycji transportowych o znaczeniu regionalnym w województwie dolnośląskim realizowanych ze środków EFRR 2014-2020”.

Ten ważny dokument strategiczny wśród inwestycji kolejowych ma zakładać modernizację linii kolejowej 284 na odcinku Legnica – Jerzmanice-Zdrój, odbudowę na odcinku Jerzmanice-Zdrój – Lwówek Śląski oraz modernizację linii kolejowej nr 283 na odcinku Lwówek Śląski – Jelenia Góra.

Projekt uzyskał drugą lokatę pod względem liczby punktow. Więcej punktów uzyskała tylko inwestycja zakładająca modernizację linii kolejowej nr 285. Oceniano między innymi kryterium ludności, położenia, skrócenia czasu dojazdu do miejscowości regionalnych i subregionalnych, zwiększenia prędkości.

W dokumencie znajdujemy szczegółowe informacje dotyczące fragmentu szlaku kolejowego od Złotoryi do Jeleniej Góry. Do końca 2019 roku ma zostać uzyskana decyzja środowiskowa i pozwolenie na budowę, w I kwartale przygotowane studium wykonalności, w II kwartale 2020 roku planowany jest przetarg a w III kwartale 2021 roku planowane jest zakończenie robót budowlanych.

Prace na 60 km linii kolejowych zostały wstępnie oszacowane na  65 mln złotych, z czego dofinansowanie z RPO na lata 2014-2020 miałoby wynieść 45 mln złotych. Nie jest planowane ubieganie się o dofinansowanie inwestycji w ramach ZIT AJ.

Inwestycja umożliwiłaby uruchomienie najkrótszego możliwego do uzyskania połączenia kolejowego z Legnicy do Jeleniej Góry (81 km).

Konsultacje zakończą się w drugiej połowie listopada. Projekt dokumentu został przygotowany przez Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu.

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Ślubny jubileusz
Następny post Za winy swoje i nie swoje