Zaproszenie

Przeczytasz w:1 min., 37 s.

Szanowni Państwo,
zapraszam Was serdecznie na wybory samorządowe, które odbędą się 21 października.


Jest to wyjątkowy moment, gdy raz na kilka lat nasza opinia wyrażona w formie skreślenia na karcie wyborczej ma rzeczywiście ogromne znaczenie i nie zginie w tłumie innych głosów.

Tu nie decydujemy o tym, kto zasiądzie w ławie poselskiej – gdzieś tam daleko w Warszawie, jaka partia będzie nami rządzić, lecz o sprawach dla nas tu i teraz najistotniejszych.

W ten dzień rozstrzygniemy, w jakim mieście chcemy żyć, jakim ludziom zaufamy. Czy będziemy wstydzić się za swoich radnych, czy też z pełnym zaufaniem powierzymy im nasze sprawy. Czy będziemy mieć burmistrza, który wspiera, inspiruje, czy zarządcę, który steruje, administruje.

Nasze Miasto może podążyć w różnych kierunkach.
W kierunku dalszego rozwoju gospodarczego, budowy przemysłu, albo poprzestać na tym, co do tej pory zrobiliśmy i wybrać inną drogę – być może lepszą.

Może pogodzić się z utratą mieszkańców, z wyludnieniem, bo lepiej może jest mieszkać w mniejszej miejscowości, albo przeciwstawić się temu procesowi?

Może, zamiast inwestować w oświatę, należy budować więcej ulic, uznając, że i tak przecież większość absolwentów naszych szkół stąd się wyprowadzi?

Może ugruntować wykształcone przez wiele lat układy towarzyskie, biznesowe, lub spróbować od tego ostatecznie odejść?

Wyzwań jest wiele: malejąca liczba mieszkańców, duża rzesza ludzi wyjeżdżających i dojeżdżających do pracy, stosunkowo szeroki krąg ubóstwa, ale także nie najlepsze drogi, brak parkingów, czy niedofinansowane dzielnice.

Każdy z kandydatów ma inną wizję naszego Miasta, co innego jest dla niego ważne. Inne ma doświadczenie życiowe, wykształcenie i rodowód. Jednych wspierają partie polityczne, inni są mniej lub bardziej niezależni.

To do Państwa należy wybranie odpowiedniej drogi. I bez względu, na kogo chcecie Państwo zagłosować, zachęcam Was i proszę – idźcie na Wybory! Oddajcie swój głos! Wybierzcie najlepszą przyszłość dla naszego Miasta! Dla nas samych, dla naszych dzieci, dla naszych bliskich.

Pamiętajcie – nieobecni nie mają racji. Nieobecni – nie mają prawa krytykować.

Spotkajmy się 21 października przy urnach wyborczych i wybierzmy najlepszą przyszłość dla naszego Miasta.

Robert Pawłowski

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Podsumowanie
Następny post Wyniki wyborów do Rady Miejskiej