Budżet 2021 – cz. I

Przeczytasz w:47 s.

Po raz pierwszy budżet Złotoryi ma wszelkie dane, żeby przekroczyć 100 mln zł. Ale nie o bicie rekordu chodzi, lecz o coraz szybszy rozwój naszego Miasta. A na pewno jest projekt budżetu proinwestycyjnego, w którym na podniesienie poziomu życia naszych mieszkańców przeznaczamy przeszło 29 mln zł.

Zanim jednak przejdziemy do inwestycji, warto przyjrzeć się podstawowym parametrom naszego budżetu. Na pewno jest to odważny budżet na trudne czasy naznaczone pandemią.

Podstawową regułą budżetową jest zrównoważenie dochodów bieżących z wydatkami bieżącymi. W skrócie chodzi o to, żeby nie przejadać własnego majątku. Na 2021 r. zaplanowaliśmy niewielką nadwyżkę dochodów na wydatkami.

Niezwykle ważne jest również, żeby nadmiernie nie zadłużyć naszego Miasta. W związku z licznymi inwestycjami musimy wspomagać się różnego rodzaju pożyczkami. Pod koniec bieżącego roku nasze Miasto wypuści obligacje, które pomogą nam w sfinansowaniu inwestycji w pierwszym półroczu. Natomiast w 2021 r. nastąpi częściowa spłata starego zadłużenia.

Naszym celem na 2021 r. jest zakończenie rozpoczętych w bieżącym roku inwestycji.

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Pod znakiem błyskawicy
Następny post Budżet 2021 – cz. II