Świento prawda, tys prawda i…

Galeria

Ta galeria zawiera 11 zdjęć.

Ktoś, kto ma dużo czasu i równie wiele determinacji, jest w stanie zbudować alternatywną rzeczywistość, swoistego matrixa, w którym panują zupełnie inne reguły niż w świecie realnym. Jak mawiał ksiądz Józef Tischner: Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i … Czytaj dalej

Mierzymy jakość powietrza

Od 13 marca mierzymy jakość powietrza w centrum naszego Miasta. Mamy niezależną i dość precyzyjną informację o czystości powietrza. W przeciwieństwie do stacji, koło SANEPIDu, gdzie odczyt jest raz na miesiąc, nasz pomiar jest aktualizowany co 10 minut. Analizując wykres dobowy, już dzisiaj możemy stwierdzić, że za jakość powietrza odpowiada w głównej mierze ogrzewanie konwencjonalne. W najbliższym czasie postaramy się zamontować jeszcze jeden miernik, prawdopodobnie przy Zespole Szkół Miejskich.

O kolei w Lwówku Śląskim

Podczas nadzwyczajnej sesji połączonych rad Powiatu Lwóweckiego, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Miasta i Gminy Wleń bardzo wiele miejsca poświęciliśmy niezwykle ważnej dla tej części naszego regionu kwestii rewitalizacji linii kolejowej nr 283, łączącej Lwówek Śląsku z Jelenią Górą oraz skomunikowania Lwówka Śląskiego ze Złotoryją i dalej z Legnicą poprzez modernizację linii 284. Obie linie kolejowe zarządzane są obecnie przez PKP.

Czytaj dalej