2014 – 2024

Przeczytasz w:2 min., 22 s.

Drodzy mieszkańcy Złotoryi – najstarszego miasta w Polsce, Stolicy Polskiego Złota, Krainy Wygasłych Wulkanów i Starego Zagłębia Miedziowego. Miasta pięknego, o bogatej historii, którą nadal razem tworzymy i będziemy tworzyć.

W 2014 r. poprzez akt wyboru powierzyliście mi Państwo urząd burmistrza. To dziesiąty rok piastowania tej zaszczytnej, ale i odpowiedzialnej funkcji.

To był czas przemian dla naszego miasta. Nasza Złotoryja zmieniła się wizualnie i mentalnie. Dziś możemy być dumni z tego, że jesteśmy miastem aktywnym, zadbanym, bezpiecznym, inwestującym w swoją przyszłość, z bardzo dobrymi  perspektywami.

Pozytywnie wyróżniamy się na tle innych miejscowości. W jednym z ostatnich rankingów zostaliśmy uznani za gminę, która zrobiła największy postęp pod względem społeczno-gospodarczym na Dolnym Śląsku. Dumą napawają nas wyniki egzaminów naszych ósmoklasistów. Jako miasto jesteśmy w czołówce naszego województwa.

Odnosimy sukcesy sportowe na miarę kraju i Europy: w strzelectwie, akrobatyce, tenisie ziemnym, sportach walki. W naszym, przecież niewielkim Mieście, aktywnie działa ponad 20 klubów sportowych, jeszcze więcej różnych stowarzyszeń. Nasi mieszkańcy są w zarządach wojewódzkich i krajowych różnych organizacji i stowarzyszeń.

Złotoryjanie mają wielkie i otwarte serca. Rokrocznie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieramy rekordowe kwoty, żeby wspomóc polską opiekę zdrowotną. Pokazaliśmy też wielką solidarność i społeczną odpowiedzialność w czasach pandemii i inwazji Rosji na Ukrainę.

Drodzy Mieszkańcy, przez ostatnie 9 lat wspólnie przeżywaliśmy chwile radosne, związane z ważnymi dla naszego Miasta wydarzeniami, ale również te mniej przyjemne.

W trudnych momentach zawsze ponad podziałami działaliśmy wspólnie dla dobra naszej społeczności. Czy to podczas pandemii, czy kryzysu uchodźczego – zawsze stawaliśmy na wysokości zadania. Dziękuję Wam za to z całego serca.

Jestem dumny, że mogę kierować tak wspaniałym miastem, wspierać liczne inicjatywy, wpływać na rozwój Złotoryi, ale również pięknej ziemi złotoryjskiej – naszej Małej Ojczyzny.

Cieszę się, że w tym dziele mogę współpracować ze wspaniałymi ludźmi, wyjątkowymi społecznikami, dynamicznymi przedsiębiorcami – mając u boku utalentowanych, kompetentnych i pełnych pasji współpracowników.

To, jak wygląda dzisiaj nasze Miasto, jakie perspektywy ma przed sobą – to zasługa nas wszystkich. I z tego powinniśmy być dumni, i nie możemy pozwolić, żeby ktokolwiek –  tej dumy nas pozbawił.

Drodzy Złotoryjanie, dotrzymuję danego słowa. W 2014 r., gdy po raz pierwszy startowałem w wyborach na urząd Burmistrza Złotoryi, zapowiedziałem oficjalnie, że będę burmistrzem przez dwie kadencje. Dlatego w 2019 roku powołałem na swojego zastępcę Pawła Kuliga – młodego, pracowitego, znakomicie wykształconego o bogatym doświadczeniu w pracy samorządowej człowieka – z myślą, że to właśnie Paweł Kulig wystartuje w kolejnych wyborach na urząd Burmistrza Miasta Złotoryja, abym mógł z czystym sumieniem i ze spokojem ducha przekazać miasto w dobre, odpowiedzialne ręce. Pragnę mocno by Państwo potwierdzili ten wybór.

Moi drodzy, przez te dwa kolejne i ostatnie miesiące mojej pracy w ratuszu nie zamierzam zwalniać tempa. Jesteśmy w trakcie bardzo ważnych dla naszego Miasta inwestycji, za moment rozpoczną się kolejne.

Jest jeszcze wiele spraw do załatwienia, aby nam – mieszkańcom po prostu żyło się w naszym ukochanym mieście każdego dnia lepiej.

Robert Pawłowski

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

4 thoughts on “2014 – 2024

  1. W poprzedniej kampanii wyborczej powątpiewano w sensowność inwestycji w halę modułową. Czy jest szansa na artykuł odnoszący się do tamtych argumentów i przywołujący ile to kosztowało miasto, ile ogółem kosztowało a ile się zwróciło i ile obiekt jest teraz wart?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obraz do słów Arystotelesa: Krytyki można łatwo uniknąć, nic nie mówiąc, nic nie robiąc i będąc nikim. Obraz w stylu Francisa Bacona Poprzedni post Jak uniknąć krytyki?
Sala Kolumnowa w pałacu Mielżyńskich w Pawłowicach Następny post 3000 cegieł