Ratusz chce sprostowania nieprawdziwych informacji

Przeczytasz w:1 min., 42 s.

Urząd Miejski w Złotoryi, na podstawie art. 31a ustawy Prawo Prasowe (Dz.U. nr 5, poz. 24, ze zm.), zwrócił się do portalu “e-legnickie.pl” o pilne zamieszczenie sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się w artykule pt. „Dziwna maniera burmistrza” opublikowanym na ww. portalu w dniu 21 października 2017 r. Treść sprostowania zamieszczamy poniżej.

SPROSTOWANIE

Nie jest prawdą, że na spotkaniu w siedzibie Klubu Seniora zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nasze Rio 23 sierpnia br. z ust burmistrza miasta Złotoryja padły słowa, że „zna drugie dno realizacji Budżetu Obywatelskiego w Legnicy, Chojnowie itp.”. Na spotkaniu był obecny redaktor „e-legnickie.pl” p. Zbigniew Jakubowski, który być może to potwierdzi, o ile pamięta jeszcze po dwóch miesiącach jego przebieg, a jeżeli nie, to istnieje inna dokumentacja, na którą można się powołać.

Artykuł pt. „Dziwna maniera burmistrza” jest tendencyjny, stara się udowodnić wymyśloną i niemającą nic wspólnego z rzeczywistością tezę. Jeżeli osoba pisząca ten tekst, a ukrywająca się pod inicjałami PK, rzeczywiście była na tym spotkaniu, to nie mogło ujść jej uwadze, że burmistrz Robert Pawłowski wskazał właśnie przykład burmistrza Jana Serkiesa oraz prezydenta Tadeusza Krzakowskiego jako wzór dobrych, pozytywnych samorządowców.

To autor doszukuje się drugiego dna, dokonując złożonej analizy odpowiedzi, jakich udzielił Burmistrz Robert Pawłowski na pytania dotyczące organizacji takich samych spotkań, jak robi to burmistrz Jawora Emilian Bera. Burmistrz Robert Pawłowski często powołuje się na przykłady, najczęściej te pozytywne z innych gmin, w tym również z Jawora. W pytaniu wskazane było konkretne działanie burmistrza Jawora, więc odpowiedź siłą rzeczy uwzględniała konkretną sytuację z tego miasta. I tylko złej woli redaktora PK można przypisać interpretowanie odpowiedzi jako zarzutu czy ataku na burmistrza Jawora.

Celem artykułu niewątpliwie jest próba zepsucia dobrych relacji, jakie burmistrz Robert Pawłowski od początku swojej kadencji stara się utrzymywać z wójtami, burmistrzami oraz prezydentami  subregionów legnickiego i jeleniogórskiego. Jest to kolejny artykuł na portalu „e-legnickie.pl” wymierzony w burmistrza Roberta Pawłowskiego lub jego rodzinę, mający na celu dyskredytowanie jego osoby. Na razie otwartym niech pozostanie pytanie: dlaczego tak się dzieje?

Rzecznik prasowy
Urzędu Miejskiego w Złotoryi
Piotr Maas

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Takie będą Rzeczypospolite…
Następny post Zmarł Herbert Helmrich