Oświadczenie w sprawie debaty

Przeczytasz w:2 min., 6 s.

Szanowni Złotoryjanie!

29 października Barbara Zwierzyńska-Doskocz opublikowała na swojej stronie na portalu Facebook oświadczenie w sprawie debaty kandydatów na stanowisko Burmistrza Miasta Złotoryja, uczestniczących w II turze wyborów.

Reprezentowałem Komitet Wyborczy Wyborców Łączy nas Złotoryja, którego kandydatem na Burmistrza Miasta Złotoryja jest Robert Pawłowski, w rozmowach z Barbarą Zwierzyńską-Doskocz na temat debaty. Odnosząc się do faktów podanych w oświadczeniu, informuję, że:

  1. Rozmowy na temat debaty zaproponowałem kontrkandydatce 24 października. Umówiliśmy się wtedy na spotkanie następnego dnia. Celem naszego komitetu było zorganizowanie debaty w jak najszybszym możliwym i sensownym terminie, ustalonym przez obie strony (np. do 29 października).
  2. Ustalone spotkanie 25 października zostało przez Barbarę Zwierzyńską-Doskocz odwołane (otrzymałem telefon kilka minut przed umówioną godziną). Uzyskałem tylko informację, że do rozmów może dojść najwcześniej w sobotę 27 października. Przełożenie rozmów skutkowało przesunięciem terminu ewentualnej debaty.
  3. Podczas spotkania 27 października Barbara Zwierzyńska-Doskocz oświadczyła, że do debaty nie może dojść we wtorek (30 października) i dlatego, jak pisze w oświadczeniu, “wspólnie oceniliśmy, że jedyny dostępny termin to środa 31 października”.
  4. W żadnym momencie nie wywierałem presji, np. w sprawie konkretnej godziny czy miejsca ani nie próbowałem narzucić osoby, która debatę mogłaby prowadzić. Ustaliliśmy, że do 28 października obie strony będą szukać osoby, gwarantującej neutralność i obiektywność (nie znam zwyczaju, że jeśli ktoś proponuje debatę, to druga strona narzuca prowadzącego). Propozycja auli złotoryjskich szkół pojawiła się wobec faktu, że w ZOKiR odbywa się spektakl Teatru Trzech Pokoleń. Teren szkół nie wchodził jednak w rachubę. W celu ustalenia szczegółów debaty umówiliśmy się na godz. 10.00 29 października. Jeszcze 28 października zwróciłem się do Barbary Zwierzyńskiej-Doskocz z pytaniem, czy debata nie mogłaby się odbyć po spektaklu w sali kinowej – nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

29 października po godz. 9.00 odebrałem informację (sms) od Barbary Zwierzyńskiej-Doskocz, że spotkanie odwołuje i odsyła mnie do oświadczenia na portalu Facebook.

Nie usłyszeliśmy prośby, aby przed ustaleniem szczegółów debaty nie kontaktować się z mediami – informowały one zgodnie z prawdą o inicjatywie, prowadzonych rozmowach i wstępnych ustaleniach. Dziwią zarzuty pod adresem dziennikarzy oraz przywołanie uroczystości Wszystkich Świętych w kontekście zarzutów pod naszym adresem, tym bardziej, że wcześniej ta kwestia nie była podnoszona przez Barbarę Zwierzyńską-Doskocz.

Wobec powyższych faktów proszę Czytelników o ocenę, która ze stron zamierzała debatę zorganizować, a która jej, zapewne od początku, nie chciała.

Barbara Zwierzyńska-Doskocz sugeruje, że zachowaliśmy się tak, jak mężczyzna z fotografii, którą dodała do oświadczenia. Nie ma to nic wspólnego z prawdą. Szanujemy każdego rozmówcę i niczego nie narzucamy!

Z poważaniem

Roman Gorzkowski
Pełnomocnik KWW Łączy nas Złotoryja

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

6 thoughts on “Oświadczenie w sprawie debaty

  1. Panie Burmistrzu został pan wciągnięty w brudna kampanię KWW Działajmy Razem niech Pan nie traci wiary dużo ludzi jest za Panem ale boją się udzielać publicznie z wiadomych względów – boją się późniejszych konsekwencji jeśli nie daj Boże wygra BZD. Pana znają i wiedzą, że Pan nie jest mściwy więc oficjalnie lajkują to co BZD udostępnia i poklaskują jej ale wiemy doskonale, że ludzie za monitorów, którzy robią młyn w sieci tak naprawdę jest garstka. Mam nadzieję, scenariusz rozwalenia miasta w 365 dni nie przejdzie próby 4 listopada 2018r.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  2. Cóż najlepiej rozmawiać we własnym gronie, szkoda że zamiast kolejnego spotkania nie odbyła się debata. Zwolennicy kandydatki właściwie jedna pani napisała że 1934 osoby to właściwie nie wiele czy jakoś tak trochę niesprawiedliwe i lekceważące. A w gazetce komitetu która wczoraj wpadła do skrzynki dowiadujemy się ktoś odcisnął pośladki na desce w siedzibie nasze Rio no cóż bez komentarza. Będę w raz z rodziną głosował na Pana tak jak w pierwszej turze miejmy nadzieję że uda się kontynuować ten dobry kurs, to stąd te próby wmieszania Pana w układy z panem Żurawskim ale prawda zawsze się obroni. Pozdrawiam pana, całą pańską rodzinę i życzę wszystkiego dobrego aby zawsze był pan blisko mieszkańców i ich spraw ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Prezes TMZZ o burmistrzu
Następny post Nie wstydzę się