Twarde prawo, ale prawo

Przeczytasz w:58 s.

Nie wiem, czy to przekona nieprzekonanych, ale chyba warto próbować. Dodałbym tylko, że to legalnie wybrany Sejm tak zdecydował i nic nie wskazuje na to, żeby w ciągu najbliższych lat miał zmienić zdanie.

Rozumiem rozgoryczenie niektórych komatantów i ich rodzin, ale może nadarza się właśnie okazja, zeby podjąć próbę uczczenia wszystkich polskich żołnierzy walczących o Polskę, a nie tylko jednej grupy.

Natomiast, przy okazji został odnaleziony akt erekcyjny tego pomnika i tutaj chyba trudno obronić tezę, że został postawiony ku czci szeregowych żołnierzy polskich i w ich hołdzie, a przede wszystkim, żeby upamiętnić Karola Świerczewskiego – jednego z najgorszych w dziejach dowódcy – alkoholika, który doprowadził do rzezi polskich żołnierzy pod Dreznem:

„W historycznym 1968 r., w którym to z dumą obchodzimy 50-lecie powstania Armii Radzieckiej i 25-lecie LWP oraz 23 rocznicę wyzwolenia i powrotu do macierzy naszego prastarego grodu piastowskiego wznosimy ten pomnik Wielkiemu Synowi Narodu Polskiego generałowi Karolowi Świerczewskiemu-Walterowi. (…) Niech ten pomnik będzie wyrazem hołdu i pamięci płomiennego wojownika o wolność ludu, o sprawy klasy robotniczej, o socjalizm. Niech będzie symbolem bohaterstwa i poświęcenia dla wielkiej idei, która zawsze przyświecała legendarnemu generałowi Walterowi, a która także ożywia nasze serca i umysły (…)”.

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Z etyką dziennikarską za pan brat
Następny post Inwestycja w przyszłość