Tu wrócą pociągi

Przeczytasz w:49 s.

Wszystko wskazuje na to, że zrobiony został milowy krok aby do Złotoryi wróciły pociągi pasażerskie. Linia kolejowa z Legnicy do Jeleniej Góry przez Złotoryję, Lwówek Śląski, Wleń znalazła się wśród priorytetów władz samorządowych województwa dolnośląskiego. Inwestycja zyska dofinansowanie rządowe w wysokości 85%. Część linii kolejowych przejmie samorząd, ważniejsze jednak, że te odcinki, które pozostaną przy PKP (np. Złotoryja – Legnica) również uzyskają finansowanie.

Dziękuję panu Marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu, Wicemarszałkowi Tymoteuszowi Myrdzie, Patrykowi Wildowi oraz wspierającemu nas Radnemu Sejmiku – Piotrowi Karwanowi.

Dziękuję też koleżankom i kolegom samorządowcom od Legnicy po Jelenią Górę, z którymi parę lat temu rozpoczęliśmy bój o przywrócenie kolei na naszym terenie. Nie można zapominać również o Piotrze Rachwalskim, byłym Prezesie Kolei Dolnośląskich, który sprawił, że kolej na Dolnym Śląsku tak pięknie się rozwinęła, czy prof. Markowi Obrębalskiemu.

To pokazuje, jak wielu ludzi było i jest zaangażowanych w reanimację tego połączenia kolejowego.

A tymczasem kilka zdjęć z chyba najsłynniejszego odcinka wyłączonego z ruchu.

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Tu wrócą pociągi

  1. Ciekawe kiedy doczekamy się napraw dróg w Zji? w 2014 roku opowiadał Pan, na spotkaniu wyborczym, jak bardzo wtedy obecny burmistrz miasta nie dba o drogi, że to codzienna praca, za to bierze pieniądze. A teraz, po 5 latach gdyby nie potrzeba remontu podwala przez kanalizacje, albo 50m napraw drogi krajowej (czyli z innego budżetu – Staszica) to 1m drogi by nie naprawili. Od 20 lat nikt nie naprawił Kościuszki, od samej góry aż do młyna, to jakaś porażka. Wyjątkiem jest chyba 50m Mieszka I. Chylę czoła przez to, inaczej można by wręcz powiedzieć o wyborczych kłamstwach – czyli obiecuje realizuje, bla bla bla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Zima w mieście – cd
Następny post Uwagi do Uwagi