Dwa zdjęcia

Przeczytasz w:51 s.

Obraz czasem wart jest wart więcej niż tysiąc słów. Dzisiaj dwa zdjęcia. Dzieli je 4 lata. Dużo i mało. To taki mój mały symbol zmian, które zaszły. Bardziej mentalnych, niż rzeczowych.

Długo straszyła dziura w barierkach i zasypane do połowy wejście do piwnicy przy jednej z kamienic w Rynku. Podobno właściciel był uparty itd.

Wystarczyło jednak trochę dobrej woli z dwóch stron, a właściwie chęć pozytywnego załatwienia sprawy ze strony Urzędu Miejskiego i stał się cud!

To pozytywne nastawienie nie ograniczyło się jednak tylko do “niestawiania sztucznych barier” (uwielbiam to stwierdzenie pana Starosty), lecz do konkretnej pomocy, również podczas pertraktacji z konserwatorem zabytków. Szukaliśmy np. opracowań naukowych dotyczących nadproży i wejść do piwnic od ich strony w miastach na prawie niemieckim, aby udowodnić konserwatorowi, że takie rozwiązanie ma rację bytu. Po prostu chcieliśmy rozwiązać ten problem – ot wszystko.

Takich spraw było więcej. O mniejszej i większej wadze. Ktoś nie musiał rozbierać ogrodzenia przy posesji. Ktoś inny mógł wreszcie zrealizować inwestycję, z którą przez lata nie mógł ruszyć.

 

About Post Author

admin

Szczęśliwy
Szczęśliwy
0 %
Smutny
Smutny
0 %
Podekscytowany
Podekscytowany
0 %
Senny
Senny
0 %
Zły
Zły
0 %
Zaskoczony
Zaskoczony
0 %

Średnia ocena

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Dla Marszałka
Następny post Przykład idzie z Łodzi