TBS wraca do Złotoryi

Przeczytasz w:56 s.

Po dwóch latach usilnych starań rusza wreszcie budowa budynku mieszkalnego w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Niezmiernie dużo formalności i załatwiania. Trzy nierozstrzygnięte przetargi. Ale wreszcie, po 18 latach rusza druga w Złotoryi inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Ostatnia inwestycja Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, którego jesteśmy udziałowcem, to jedna z najpiękniejszych kamienic w Złotoryi przy ul. Lotników Polskich. Remont i adaptacja budynku nastąpiła jeszcze za kadencji Burmistrza Jerzego Kluza.

Inwestycja jest bardzo wymagająca – pomiędzy dwoma starymi kamienicami, z budynkiem na zapleczu, który trzeba będzie wyburzyć. Dodatkowo, pod kamienicą będą garaże.

Pod koniec XX w. Burmistrz Jerzy Kluz doprowadził do wyremontowania jednego z najładniejszych budynków mieszkalnych w naszym Mieście w ramach budownictwa społecznego – na pl. Lotników Polskich. Dzisiaj pan prezes TBS w Kamiennej Górze – Władysław Niemas przekazał głównemu wykonawcy plac budowy przy ul. Klasztornej.

Jest duża szansa, że przy budowie będą współpracować również złotoryjskie firmy.

To kolejny symbol przełamywania wieloletniego marazmu gospodarczego w naszym Mieście.Dynamicznie rozwijająca się strefa przemysłowa, a teraz rozpoczęcie pierwszego z kilku zaplanowanych – projektu budowy mieszkań pod wynajem.

Na pamiątkę tego dnia firma Vitbis wykonała okolicznościowe bombki.

Tekst w Gazecie Złotoryjskiej

 

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “TBS wraca do Złotoryi

  1. Witam serdecznie.Bardzo jestem szczesliwa,ze otrzymalam mieszkanie z TBS w Zlotorji. Mieszkam w Hiszpani,w lipcu wracam na stale do Polski.Dzieki temu mam gdzie wrocic.Dziekuje pieknie pani kierownik w Kamiennej Gorze,za dano mi taka szanse.

    .z powazaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Wojcieszów chce do Jeleniej Góry
Następny post 750-lecie Wojcieszowa