Będzie rondo na ul. Legnickiej

Przeczytasz w:1 min., 40 s.

Jest problem na skrzyżowaniu…

…będzie nowa inwestycja w Złotoryi. Po wybudowaniu parku handlowego przy pl. Sprzymierzeńców nasiliły się problemy z włączeniem się do ruchu na ul. Legnickiej od strony Chojnonwa.

Swego czasu zawarliśmy z inwestorem umowę, że na jego koszt zostanie przebudowane skrzyżowanie przy zjeździe na oczyszczalnię i tam powstanie główny ciąg komunikacyjny dla odwiedzających centrum handlowe.

Miejsce budowy ronda na ul. Legnickiej
Miejsce inwestycji przy ul. Legnickiej

Umowa podpisana!

Po wielu miesiącach negocjacji z potencjalnymi wykonawcami właściciel Parku Handlowego S1 podpisał wreszcie umowę na budowę ronda. Umowa przewiduje, że 15 grudnia br. wykonawcy zostanie przekazany plac budowy, a do 31 lipca 2024 r. zakończą się prace budowlane.

W trakcie budowy zachowana zostanie przejezdność drogi.

Z całą pewnością inwestycja poprawi przepustowość skrzyżowania z kierunku Chojnowa, ponieważ część samochodów opuszczających galerię handlową skorzysta z alternatywnego wyjazdu. Również samochody osobowe i dostawcze jadące z kierunku Chojnowa w kierunku Legnicy będą mogły przejechać przez galerię i włączyć się do ul. Legnickiej na rondzie.

Zostanie również zlikwidowany problem dojazdu do naszej oczyszczalni ścieków, a przede wszystkim do budowanego właśnie PSZOKa.

Projektowane rondo przy ul. Legnickiej
Projekt ronda przy ul. Legnickiej

Słaby punkt

Na dzisiaj jedynym słabym punktem tego rozwiązania jest kilkanaście metrów chodnika, gdzie docelowo ma być ścieżka pieszo-rowerowa. Z uwagi na to, że budowa chodnika o wymaganej szerokości wiązałaby się z procedurą, która przedłużyłaby termin realizacji całej inwestycji, chwilowo zrezygnowaliśmy z tego, ponieważ i tak na dzień zakończenia budowy, nie będziemy mieć tam oficjalnego ciągu pieszo-rowerowego. Ten problem zostanie rozwiązany później.  

Plany na przyszłość

Koszt całej inwestycji poniesie właściciel Parku Handlowego S1. W przyszłości przewidziana jest również przebudowa skrzyżowania ul. Legnickiej z pl. Sprzymierzeńców na wysokości myjni samochodowej o dodatkowy pas dla samochodów skręcających w kierunku Legnicy. Niestety w tej lokalizacji nie ma już miejsca na rondo: z jednej strony myjnia, z drugiej skwer pod nadzorem konserwatora zabytków.

Z kolei w 2024 r. zaplanowaliśmy rozpoczęcie prac projektowych dotyczących przebudowania skrzyżowania ul. Legnickiej z drogą dojazdową do Vitbisu i dwóch stacji paliw. To rozwiązanie ma znacznie poprawić płynność ruchu na głównej drodze dojazdowej do naszego Miasta.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Schadenfreude, czyli cycki i babole
Następny post Co za idiota to wymyślił?