Dziesiątka 2018

Przeczytasz w:1 min., 43 s.

10

Rok 2018 z różnych względów nie należał do łatwych. Z realizacji wielu spraw trudno być zadowolonym. Niemniej przeglądając kalendarz, wybrałem 10 wydarzeń, które powinniśmy zapamiętać z tego okresu.

1.Modernizacja oczyszczalni ścieków.
Największa jak dotąd miejska inwestycja w głównej swojej części, czyli przebudowa obiektu przy placu Sprzymierzeńców w zasadzie została w grudniu tego roku zakończona.

2. Rozpoczęcie budowy kamienicy w systemie TBS.
Rozpoczęła się budowa kamienicy z 27 mieszkaniami przy ul. Krasickiego. Inwestorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Kamiennej Góry, w którym nasze Miasto jest udziałowcem.

3. Złotoryjski Budżet Obywatelski.
Pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w naszym Mieście skończyła się sukcesem. Do realizacji zostało wybranych 6 projektów: lampa na ul. Wiejskiej, „Zakątek dla seniorów”, zakup sprzętu ratownictwa medycznego dla Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej, stworzenie altany grillowej na terenie „Zielonego Oczka”, budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej na ul. Dworcowej w pobliżu stacji PKP oraz Aleja Złotych Ludzi.

4. Po remoncie wiosną rozpoczął swoją działalność stadion miejski. Drużyna ZKS Górnik ostała się w IV lidze. Treningi rozpoczęła sekcja lekkoatletyczna. Może w przyszłości ten rok będzie tym, czym jest 1969 r. dla złotoryjskiej akrobatyki.

5. Uzyskaliśmy dofinansowanie w programie Maluch Plus, dzięki czemu został wyremontowany żłobek miejski zwiększając liczbę miejsc dla dzieci do 58.

6. Po wielu latach Miejska Biblioteka Publiczna doczekała się termomodernizacji. Dzięki środkom zewnętrznym będzie ciepło, taniej i ładniej.

7. W kwietniu testowaliśmy autobus miejski, a w październiku ruszyła bezpłatna autobusowa komunikacja miejska w Złotoryi. Linie autobusowe obsługują dowóz pracowników do strefy przemysłowej, jak również mieszkańców z peryferyjnych części miasta do centrum.

8. Wzorem innych miast został wprowadzony Złotoryjski Rower Miejski. Jest to rozwiązanie czwartej generacji. Na początek na ulicach miasta pojawiło się 40 jednośladów.

9. Złotoryjskie Szkoły zostały objęte programami Dobry Start oraz Wyrównywanie Szans Edukacyjnych, jak również Erasmus+, czy Liga Niezwykłych Umysłów. Śmiało można powiedzieć, że w złotoryjskiej oświacie na poziomie podstawowym dokonuje się właśnie przełom. Remontowane są budynki, wyposażane pracownie, organizowane zajęcia dodatkowe…

10. Złotoryjska Strefa Przemysłowa – w ciągu roku pozyskano trzech nowych inwestorów: Euromil, Thermofin i Valmet. Firma Valmet rozpoczęła dużą inwestycję w złotoryjskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post Ranking zadłużenia
Następny post Przedświąteczny Rynek