Mały inkubator

Przeczytasz w:1 min., 8 s.

Mało się o tym mówi, ale przy ul. Szkolnej od sześciu lat działa mały inkubator przedsiębiorczości. Sześć lokali użytkowych, które posiada miasto w budynku pod numerem 8, miało już 12 najemców.

Z atrakcyjnych warunków, które zaoferowaliśmy w 2015 r. skorzystali i przedsiębiorcy z niewielkim stażem, jak również działający na lokalnym rynku od lat. Zasada była prosta – wynajmujemy powierzchnię użytkową od 1 zł za m2. Gdy jest więcej chętnych na lokal, cena wynika z determinacji licytujących. Tak więc mieliśmy przez ten czas przedsiębiorców, którzy płacili 56 zł czynszu za miesiąc za spory lokal, ale i takich, którzy musieli wysupłać kwoty wielokrotnie wyższe. Ostatni przetarg  zakończył się na poziomie 600 zł.

Należy zaznaczyć, że po roku wynajmowania lokalu za 1 zł za m2, cena ulega podniesieniu do stawki obowiązującej na terenie miasta za lokale użytkowe.

Ten pierwszy rok, przedsiębiorca ma niejako na rozruch, żeby sprawdzić, czy jego biznes wypali, żeby umocnić się na rynku. Oczywiście, były przypadki, gdy po roku przedsiębiorcy rezygnowali za wynajmu, lub kończyli umowę, by ponownie wystartować w przetargu, zaczynając od 1 zł.

Na przeszło 12228 dni (6 punktów x liczba dni od pierwszego wynajmu do teraz) przez ponad 11000 dni obiekty te były wydzierżawione.  Dzięki temu ul. Szkolna z cichej i zapomnianej, stała się ulicą handlowo-usługową. Dzisiaj stanowi kontrast dla ul. Piłsudskiego, gdzie właściciele mocno trzymają cenę wynajmu na puste lokale.

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post 500 + Alkohol
Następny post Zbiornik w Rzymówce